Arhiiv teemal: Üritused

10.01.2020 toimus nääriseminar

Anti ülevaade EKL koolituspäevadel saadud info osas. Tutvustati ja arutati alanud aasta plaane. Kutsutud Riigikogu liikmele esitati küsimusi pensionireformi ja apteegireformi kohta, kes andis hetkeolukorrast ülevaate. Räägiti ka näärikommetest. Osales 30 inimest.

27.12.2019 toimus õppe-ekskursioon Sangaste lossis ja ringtallis

27. detsembril 2019 toimus õppe-ekskursioon Sangaste lossis ja ringtallis, millel osales 15 inimest. Esmalt koguneti ringtalli seminariruumis, kus Otepää vallavanem Kaido Tamberg andis ülevaate vallas toimuvast ning kuulas ära piirkonna kutsehaigete probleemistiku. Seejärel tegi mõisakompleksi perenaine ekskursiooni alles pool aastat tagasi valminud ringtalli interaktiivses külastuskompleksis. Ringtalli külastuskeskus koosneb rohkem kui 50 eksponaadist, mis jutustavad loo 19. sajandi teadusimedest ning Sangaste Lossi kunagisest loojast ja omanikust krahv Bergist. Väljanäitus “Rukkikrahv ja ilmaimed” kutsub rändama ajas tagasi sada ja enam aastat. Külastuskeskuses antakse väga põnev ülevaade krahv Bergi silmade läbi looduses ja tehnoloogias toimuvast. Saab panna ise käed külge ja kõiki asju proovida rännates ajas.
Ringkäik jätkus Sangaste lossis, kus saime tutvuda tubadega nii hotelli kui hosteli poolel. Loss tegutseb mitu aastat ainult (era)sündmuste läbiviimise kohana ning sellega seotud teenuste pakkumisega. Aktiivselt Sangaste loss enam pidevat restorani- ja hotelliteenust ei paku, ainult sündmuste raames.

20.12.2019 toimus aktiivi jõuluseminar

20. detsembril toimus jõuluseminar ühingu aktiivile. Kuulati EKL koolituspäevadest ülevaadet, tehti kokkuvõte mööduvast aastast ja arutati tuleva aasta plaane. Osales 10 inimest.

02.-04.12.2019 toimusid KL koolituspäevad Pärnus

2.-4. detsembril toimusid Eesti Kutsehaigete Liidu koolituspäevad Pärnus. Rahandusministri nõunik andis ülevaate kohustusliku pensioni (II samba) reformiga plaanitavast. Jurist Mihkel Nukka tutvustas viimaseid arenguid kutsehaigetega seotud teemadel ning vastas küsimustele. Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid kuulas ära kutsehaigete liidu mõtted ja nägemuse tööõnnetustes kannatanute ja kutsehaigete sotsiaalse kaitse tagamiseks, sh TÕKS teemal. Riigikogu liige andis häid poliitilisi näpunäiteid teema edasiarendamiseks kõrgemal pool ning lubas teemal omalt poolt silma peal hoida. Valgamaa KÜ poolt osales 10 inimest.

15.11.2019 osaleti Valga Puuetega Inimeste Koja sünnipäeval

15. novembril osales ühingu delegatsioon Valgamaa Puuetega Inimeste Koja 25. aastapäeval. Kohal oli ka sotsiaalminister Tanel Kiik , samuti vallavalitsuse esindus. Rõõmu pakkus ka muusikaline kollektiiv tehes sündmuse veelgi meeleolukamaks. Ühing poolt osales 13 inimest.

30.10.2019 pidas ühing 20. sünnipäeva

30. oktoobril pidas Valgamaa Kutsehaigete Ühing 20. aasta sünnipäeva Metsise hotelli restoranis. Kohal oli lisaks ühingu liikmetele ka katusorganisatsioonide – Valgamaa Puuetega Inimeste Koja ja Eesti Kutsehaigete Liidu – esindajad, samuti Valga vallavanem ja Riigikogu liige. Ühingu asutaja ja siiani selle juht Eha Ilves tegi kokkuvõtte 20 aasta tööst, lisaks EKL tegevjuhi Tiina Kinki ja puuetega inimeste koja juhi Marika Ein’i jt külaliste sõnavõtud. Sel väga meeleolukal sündmusel osales 27 inimest.

26.10.2019 toimus õppereis Lätimaale

26. oktoobril toimus õppeekskursioon Valmiera kihelkonda Gauja jõe ürgorgu. Külastasime Valmiera mõisas Läti rahvakunstinäitust, olid väga huvitavad puidust tahutud kujud ja vitstest punutud esemed. Osales 10 inimest.

27.09.2019 toimus teabepäev

27. septembril toimus ühingu teabepäev. Anti ülevaade Eesti Kutsehaigete Liidu koolitustelt saadud infost. Toimus sotsiaalne ja juriidiline nõustamine. Vastati üldistele ja personaalsematele küsimustele. Külas oli Lõuna-Eestist valitud Riigikogu liige, kes andis ülevaate aktuaalsetest teemadest ja vastas küsimustele. Osales 26 inimest.

01.-03.07.2019 toimusid KL koolituspäevad Nelijärvel

1.-3. juulil toimusid Eesti Kutsehaigete Liidu koolituspäevad Aegviidus Nelijärve Puhkekeskuses. Toimus juriidiline nõustamine, tööõnnetuste ja kutsehaiguste osas muudatuste tutvustus, pärimisseaduse muudatuste tutvustus, sotsiaalne nõustamine. Osales 3 inimest.

15.06.2019 toimus jaaniseminar

15. juunil toimus jaaniseminar Valgas, millel osales 24 inimest. Kinnitati 2018.a. majandusaasta aruanne ja tutvustati kaasaegseid jaanikombeid. Külas oli Riigikogu liige, kes andis ülevaate parlamendis ja ühiskonnas aktuaalsetest teemadest, esitati palju küsimusi.