01.-03.07.2013 toimusid EKL koolituspäevad

1.-3. juulil toimusid Tartus Kutsehaigete Liidu vabariiklikud koolituspäevad. Meilt võttis osa 4 inimest. Külas oli Eesti Haigekassa ravikindlustushüvise osakonna juhataja Sirje Saarma, kes rääkis perearstiabist, pearahast ja lisarahast neile ning selle kasutamisest.

Samuti rääkis ta hambaravi rahalisest hüvitamisest, mis on tõesti väike ja pole enamikule kättesaadav. Kokkutulnud avaldasid pahameelt eriarstiabi visiiditasude üle. Kõigil kolmel päeval nõustas vandeadvokaat Mihkel Nukka ka individuaalselt kutsehaigeid. Väga huvitav oli Mihkel Nukka ettekanne pärimisseaduse muudatustest, sealhulgas tutvustas testamente ja pärimislepingut- tingimustega testamenti jne.

Kolmandal päeval kohtus kutsehaigetega Põhja-Eesti Regionaalhaigla Töötervishoiu-ja Kutsehaiguste Kliiniku peaarst  dr. Viive Pille. Ta tutvustas kliiniku tööd – neil on 17 töötajat, neist 9 arsti. Ta nentis, et 2012.a. tehti 274 ekspertiisi, sellest 175 said kutsehaiguse diagnoosi. Seda on väga vähe, võrreldes Euroliidu maadega (sest hüvise saamine on väga raske). Euroopas väheneb kutsehaigustesse haigestumine, aga meil  suureneb. Riiklikult on lahendamata küsimus töötervishoiu kompetentskeskuse osas, riigis puudub erapooletu ekspertiisivõimalus vaidlusküsimuste lahendamisel.

Comments are closed.