Arhiiv teemal: Tervis

21.09.2018 toimus teematuba “Hurmavad metsaannid”

21. septembril toimus Valgamaa Kutsehaigete Ühingu teematoa “Hurmavad metsaannid – tervis laante sügavusest” elluviimine Valgas, Kungla 15. Oleme väga tänulikud projekti rahastajale kohaliku omaalgatuse programmile ja omaosalusega toetajale Valga Vallavalitsusele.

Teematoas õpiti tundma tänu piltidele retseptiraamatus hurmavaid metsaande ja sellest tegema tervislikku ja odavat toitu.

Kõigepealt õppisime tegema kiirtainast, et sellest edasi küpsetada kukleid igasuguse metsarohelisest täidisega. Väga maitsvad tulid välja juusturullid karulauguga ja karulaugupesto.

Seejärel õppisime marineerima kitsemampleid kaneeliga, valmistasime kukeseeni tomatikastmes ja puravikupasteeti võiga. Desserdilaua täitmiseks tegime pohlatordi šokolaadi ja toorjuustuga.

Joogipoolise võlusime välja angervaksast, millest tegime esmalt siirupit ja sellest maitsvat jooki.

Mahukatesse retseptivihikutesse on lisaks eelnevale talletatud ka info haigusi ennetavate metsataimede kohta.

Teematuba juhatas Põlva Talukohviku peakokk Eve Veski.

Osalenud 22 inimest jäid sündmusega väga rahule saades uued oskused ning teadmised metsaandidest tervisliku ja soodsa toidu valmistamiseks, mida saavad edaspidi iseseisvalt praktiseerida ning anda edasi sõpruskonnale ja ka kogukonnale kaasaantud retseptiraamatu abil.

22.09.2017 toimub teematuba “Jumalikud juurikad”

22. septembril toimub Valgamaa Puuetega Inimeste Kojas teematuba “Jumalikud juurikad – tervis otse maapõuest”. Teematoa projekti veab Valgamaa Kutsehaigete Ühing ja seda teematuba viib läbi OÜ Põlva Talupood-kohvik. Projekti rahastab KÜSK-i KOP programm. Loe projektist lähemalt projektide alt.

KÜSK toetus

18.04.2013 Tartu Maamessi külastus

18.aprillil külastati Tartu Maamessi, kus vaadati põllumajandus-ja aiandusnäitust. Toidumessil tutvuti kohaliku toidu festivaliga ja maitsti tippkokkade suupisteid, mis olid tehtud Eestimaa mahetalude toodetest. Osa võttis 8 inimest.

12.05.2012 Tartu Ilu- ja tervisemessi külastus

12. mail külastati Tartus ilu- ja tervisemessi. Osa võttis 8 inimest. Huvitav oli seal Jääaja Keskuse tutvustus, mis avatakse Tartumaal 10. juulil Äksi alevikus. Keskus saab olema täis lugusid jääaegadest ja inimesest imelises muutuvas looduses. Sai mõõta ka, kui mitu korda mahub enda jalajälg mammuti jälje sisse-umbes neli korda. Tähelepanu äratas ka lätlaste Tervete Looduspargi tutvustus. Park asub Riiast 44 km kaugusel. Salapäraseks teevad selle muistsed linnused ja Tervete jõe ürgorg. Park paikneb 1200 hektaril. Tõmbenumber  on seal Metsamoori Rada, kus tutvustatakse metsaande ja loodusnähtusi. Muidugi ei puudunud messilt ka tervisetooted. Huvitavad olid looduslikud seebid, kus oli ka oliiviõli koostises. Samuti  šampoonid ja dushigeelid oliiviõliga.

25.11.2011 külastati keskkonnamessi

25. novembril külastati Tartus keskkonnamessi “Elukvaliteet 2011”. Osa võttis 8 inimest.

Messi alateemad olid: roheline elamine ja roheline majandus. Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu tutvustas kadripäeva kombeid uuema nurga alt. Eesti Põllumajandusmuuseumi boksis sai proovida ehtsa rukkileiva küpsetust. Poola Suursaatkond tutvustas poola ökotooteid. Väga huvitav oli põhu- ja saviehituse tutvustus. Samuti õpetati looduslikke viimistlusvärve valmistama. Messil oli mitmekülgne valik öko- ja talutoitu, samuti ürditooteid, looduslikku kosmeetikat.

24.11.2011 toimus aruande-valimiskoosolek ja teabepäev

24. novembril kl 11 toimus Valgamaa Puuetega Inimeste Kojas (Kungla 15) aruande-valimiskoosolek, kus valiti tagasi praegune juhatus ja revident. Osa võttis 37 inimest. Samas toimus kell 12 – 15 tervise teabepäev, kus esines terviseterapeut A. Saaron. Tohter rääkis tervislikust toitumisest, samuti mahetoidust ja ohtudest, mis valitsevad rasvades ja margariinides.

13.05.2011 külastati Tartu Ilu-ja Tervisemessi

13. mail 2011 külastati Tartu Ilu- ja Tervisemessi. Osales 8 inimest.

30.03.2011 toimus teabepäev

30. märtsil 2011 toimus Valgamaa Kutsehaigete Ühingu teabepäev. Algas 12.30 juriidilise nõustamisega. Teabepäev jätkus kl 13-st kuni kl 18-ni Hiina rahvameditsiini tutvustusega ja Hiina firma Fohow toodete esitlusega. Esitlust viis läbi Helve Pettai ja Leho Allekand firmast Korditseps OÜ. Osales 61 inimest, sh mõned külalised ka teistest ühingutest.

28.10.2010 toimus arsti loeng

28. oktoobril toimus arsti loeng Valgamaa Puuetega Inimeste Kojas (Kungla 15) tervislikust toitumisest. Osa võttis 30 inimest.

03.09.2010 külastati Tartu aiandusmessi

3. septembril külastati Tartu aiandus-ja meemessi. Sai näha kodumaiseid viinamarju, mida oli üle 100 sordi, samuti astelpajuseemnejahu. Huvitavad olid veel meetooted koos astelpaju-marjadega. Osa võttis 10 inimest.